image/svg+xml

Кукурудзяні палички у картонній коробці

Рішення
Кукурудзяні палички у картонній коробці

Сьогодні ВАТ «Лідахарчконцентрати» – це єдине в Республіці Білорусь сучасне високотехнологічне підприємство з виробництва харчових концентратів. Протягом усього «трудового стажу» воно не перестає вдосконалюватися, як з погляду асортименту, так і технічного переоснащення. За останні кілька років було проведено модернізацію деяких ділянок та закуплено нове обладнання, що дозволило збільшити обсяги виробництва та скласти гідну конкуренцію імпортним продуктам.

Екологічно та відомо

Наприкінці вересня 2021 р. завод буде оснащений вертикальним картонатором Basis 80 від компанії «БАЗІС» для пакування кукурудзяних паличок. Процес упаковки відбувається так: продукт з технологічної лінії надходить у завантажувальний бункер картонатора, далі кукурудзяні палички зважуються і потрапляють безпосередньо в пачку. Потім пачка трясеться для забезпечення максимального заповнення. Далі готова пачка заклеюється та передається в зону упаковки групи. Формується група з 6 пачок, яка упаковується в термозбіжну плівку.

Важливо, що кукурудзяні палички, упаковані безпосередньо в пачку, абсолютно не втрачають своїх властивостей, що доведено лабораторними дослідженнями.

Даний проект дозволить «Лідахарчконцентрати», з одного боку, дотриматися стандартів екологічності (оскільки тепер в упаковці їх кукурудзяних паличок не використовується поліпропілен), а з іншого – виділиться на полиці за рахунок упаковки, адже 99% кукурудзяних паличок у Білорусі фасуються в пакети.

У пошуках нових форматів

Це вже третя пакувальна лінія Basis на заводі ВАТ «Лідахарчконцентрати». У 2017 р. завод оснастили картонатором Basis 50 для пакування кукурудзяних паличок спочатку у пакет, а потім у картонну коробку. Таким чином на підприємстві замінили застаріле обладнання для пакування у паперовий пакет.

У 2018 році компанія «Лідахарчконцентрати» вирішила вивести свої вівсяні пластівці в дорожчий сегмент, змінивши пакети типу «подушка» на Stabilo Bag (пакети з пропаяними гранями), які роблять продукцію більш презентабельною та помітною на полиці. «Особливість цього проекту полягала в тому, що модернізували не окрему ланку, а всю лінію повністю. На цей раз наша компанія доповнила технологічне обладнання пакувальною лінією з «вертикальною пакувальною машиною Basis18», – згадує Сергій Малєєв, генеральний директор ТОВ «БАЗІС» в Російській Федерації.

У компанії «Лідахарчконцентрати» пояснюють, що особливу увагу приділяють оновленню асортименту, оскільки це дозволяє враховувати тенденції ринку, що постійно змінюються, і забезпечує інтерес споживачів до виробленої продукції. Крім того, у пріоритеті зараз є виключно екологічна упаковка. Тому й у галузі технічного переоснащення робиться акцент на впровадження сучасних та ефективних технологій.